Jak wykonać reset licznika poziomu zużytego tuszu w drukarkach  EPSON oraz CANON?

błąd drukarki EPSON - Skontaktuj się z pomocą techniczną Epson.

W przypadku błędu drukarki : “Skończył się czas żywotności poduszki tuszu drukarki. Skontaktuj się z pomocą techniczną Epson” należy użyć programu WIC RESET UTILITY, dzięki któremu wykonasz reset licznika poziomu tuszu. Można również oddać drukarkę do serwisu, lecz jest to dużo droższa opcja oraz wymaga zwykle odesłania sprzętu. Jeżeli licznik poduszki tuszu drukarki przekroczy 100% należy zresetować drukarkę EPSON lub CANON przy pomocy klucza, który można zakupić na tej stronie. Rekomendujemy zapoznać się również z wspieranymi modelami drukarek EPSON oraz CANON przez program.

 

błąd drukarki EPSON - poduszka tuszu drukarki
W przypadku błędu drukarki : “Skończył się czas żywotności poduszki tuszu drukarki. Skontaktuj się z pomocą techniczną Epson” należy użyć programu WIC RESET UTILITY, dzięki któremu wykonasz reset licznika poziomu tuszu. Można również oddać drukarkę do serwisu, lecz jest to dużo droższa opcja oraz wymaga zwykle odesłania sprzętu. Jeżeli licznik poduszki tuszu drukarki przekroczy 100% należy zresetować drukarkę EPSON lub CANON przy pomocy klucza, który można zakupić na tej stronie. Rekomendujemy zapoznać się również z wspieranymi modelami drukarek EPSON oraz CANON przez program.
Reset pampersa Epson i Canon

Jak zresetować licznik absorbera/pampersa w drukarce EPSON? Zobacz na przykładzie modelu EPSON XP-630 krok po kroku.

1. Pobierz program WIC RESET UTILITY

2. Zainstaluj program na komputerze.

3. Podłącz drukarkę do komputera poprzez kabel USB (rekomendowane) lub połącz się poprzez sieć WIFI

Program powinien wykryć podłączoną drukarkę.

Jeżeli wystąpią błędy komunikacji lub nie widzisz drukarki, wypróbuj następujące rozwiązania:

4. Odczytaj stan licznika absorbera/pampersa poduszki tuszu w drukarce.

 

reset licznika poziomu tuszu EPSON

Kliknij w przycisk czytaj liczniki odpadów i dowiedz się w ilu procentach zapełniony jest pojemnik służący do zbierania zużytego tuszu w drukarce. Jeżeli poziom ten przekracza 100% drukarka przestanie drukować i należy zresetować poziom licznika absorbera/poduszki tuszu EPSON.

5. Wpisz kod WIC Reset Utility, aby wykonać reset licznika poziomu tuszu EPSON.

Klikając na przycisk zresetuj liczniki odpadów nastąpi otwarcie nowego okna w programie, w którym wpisujemy otrzymany kod resetu licznika, lub jeżeli z programu korzystamy pierwszy raz można użyć klucza „trial”(wielkość liter nie ma znaczenia). Program WIC Reset Utility wymaga podłączenia do internetu w trakcie resetowania licznika poziomu tuszu w absorberze.

Wpisz klucz WIC Reset

Po wpisaniu klucza liczniki przepełnienia tuszu w drukarce powinny zostać zresetowane, a Ty możesz przystąpić znów do pracy.